Сайт вчителя інформатики
Григоренка Сергія Васильовича

Про автора

Григоренко Сергій Васильович, 1972 р.н., освіта вища, спеціальність – «вчитель фізики та математики». В Білокуракинській ЗОШ №1 працює з 2000 року, загальний педстаж становить 23 роки. За результатами попередньої атестації – вчитель вищої категорії.

Сергій Васильович працює за проблемою: «Роль диференційованого підходу до учнів у здійсненні особистісно орієнтованого навчання». Вчитель добре знає типи і структуру уроків, урізноманітнює їх у своїй роботі. Забезпечує засвоєння учнями базових теоретичних знань та практичних умінь і навичок, передбачених програмою. Основний принцип роботи Сергія Васильовича – навчити застосовувати теоретичні знання з інформатики практично. Для цього використовуються програмні засоби : OS Windows, МS Office, Adobe Photoshop, програмування Turbo Pascal, мережа Інтернет, клавіатурні тренажери. У його методичному арсеналі комп’ютерні, проектні, інтеграційні, діалогові, ігрові технології.

Вчитель постійно ділиться досвідом з колегами навчального закладу щодо покращення результативності навчально- виховного процесу:

 • Підготував повідомлення на шкільне методоб’єднання вчителів точних наук у формі « круглого столу» за темою: « Розвиток просторового мислення учнів на уроках інформатики з використанням ІКТ», брав участь у диспуті «Школа передового досвіду»;
 • Сергій Васильович створив власну систему обліку і контролю знань, яка сприяє успішному навчанню. Завдяки цій системі вчитель домагається глибоких і міцних знань учнів(тестові завдання для 10 класів);
 • Розробив комплекс практичних робіт з інформатики (10 клас рівень стандарту та 11 клас рівень стандарту);
 • Має власні розробки комплексу практичних робіт для 7-11 кл., поточний та підсумковий заліковий матеріал орієнтований на теоретичну і практичну частину курсу;
 • З 2008 року – керівник гуртка «Інтершкола»;
 • Керівник шкільних гуртків «Програмування», «Комп’ютерна графіка»;
 • Підготував виступ до педради з питання «Педагогічна адаптація учнів 5 класу до навчання в основній школі».

Вчитель приділяє увагу здоров’язберігаючим технологіям: профілактиці короткозорості, проводить комплекс фізхвилинок для очей, виконує вимоги санітарних норм. Створив мультимедійну базу зі здоров’язбереження: фізхвилинки, самомасаж, гімнастика для очей, хвилинки релаксації.

Вчитель є керівником районного методоб’єднання вчителів інформатики за проблемою: «Самовдосконалення професійної майстерності вчителя інформатики», тісно співпрацює з Комунальною установою районний методичний кабінет: постійно проводить майстер-класи, семінари для колег зі шкіл району:
 • Провів відкритий урок з інформатики у 11 класі на семінарі керівників закладів освіти району у 2011 році з теми: «Реалізація практичної діяльності засобами мультимедіа»;
 • Брав участь у проведенні курсів підвищення кваліфікації на базі БСШ №1 в рамках обласної програми «Створення єдиного освітнього інформаційного простору» з використанням мультимедійних навчальних програм «Інтершкола»;
 • Систематично надає допомогу вчителям щодо використання технічних засобів навчання та оволодінні роботою за комп’ютером, новітніми інформаційно-комунікаційними технологіями.

Вчитель співпрацює з ЛОІППО, є активним учасником семінарів, практикумів, конференцій:
 • у 2012-2013 рр. готував виступи для слухачів курсів вчителів інформатики з теми: «Використання інтерактивної дошки в навчально-виховному процесі;
 • Брав участь у створенні обласної книги «Обдаровані діти Луганщини» (комп’ютерне забезпечення);
 • Протягом 2008-2012 років керував обласним методичним об’єднанням керівників гуртків інформатики;
 • Учасник обласного семінару - практикуму керівників гуртків інформатики та обчислювальної техніки (2008р);
 • Учасник Всеукраїнського семінару керівників обласних гуртків інформатики та обчислювальної техніки в м. Севастополь(2009р).

Результативність праці вчителя висока. Його вихованці є переможцями районних олімпіад, призерами обласних конкурсів «Інтершкола», Всеукраїнського конкурсу «Шкільне лого»: за результатами районних олімпіад у 2012-13р. учні 9,10,11 класів посіли виключно перше місце як з інформатики, так і з інформаційних технологій.

Участь його учнів у Всеукраїнських учнівських олімпіадах (ІІІ етап) також висока:
2012-13 р. – Білан Іван, ІІ місце у ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з інформаційних технологій; 2012-13 р. – Ковальова Наталія, ІІІ місце у ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з інформаційних технологій; 2012-13 р. – Погрібніченко Володимир, 7 місце у ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з інформатики; 2012 р. – Мотков Микита, переможець третього етапу, лауреат четвертого етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту творчих робіт учнів гуртків ІКТ «Інтершкола», нагороджений дипломом І ступеня.

З ініціативи вчителя в школі створено музей комп’ютерної техніки. Сергій Васильович постійно підвищує свій рівень самоосвіти, має сертифікати «Інтел», «Інтершкола» та «Основи комп’ютерної графіки».

Для підвищення рівня знань і кращого їх засвоєння ефективно використовує проектор, графопроектор.

Сергій Васильович сумлінно виконує обов’язки класного керівника 11 класу, працює над вихованням свідомої дисципліни учнів, розвитком їх життєвих компетентностей.

Григоренку С.В. притаманні вимогливість до себе і учнів, вміння спілкуватись з дітьми, прагнення до самовдосконалення.

За плідну працю у 2012 році його нагороджено Листом подяки інституту обдарованої дитини НАПМ України; у 2013 році – Грамотою обласного департаменту освіти і науки, молоді та спорту.
^